Content top background
Duże kolejki w warsztatach zmieniających opony

Kolejki w warsztatach zmieniających opony

Sezonowy wzrost zainteresowania usługą zmiany opon na zimowe jak zwykle w takich miastach jak Wrocław powoduje tworzenie się kolejek do usługi. Obecnie mamy już ponad jedno tygodniowy czas oczekiwania w warsztatach w których zrobiliśmy sondę. Nasze działania polegały na wykonaniu kilku telefonów do różnych warsztatów samochodowych i spytanie na jaki najbliższy termin można umówić się na zmianę ogumienia w pojazdach z letnich na zimowe. W większości miejsc do których dzwoniliśmy dostaliśmy odpowiedzi że należy czekać aż tydzień na wolny termin.

 

Niekorzystne warunki drogowe, które mają się utrzymywać w najbliższych tygodniach zmusza kierowców do szybkiej wymiany opon. Zdesperowani korzystają nawet z usług z miasteczek usytuowanych pod Wrocławiem. W ten sposób generowany jest dodatkowy ruch na drogach co powoduje znaczne utrudnienia w przemieszczaniu się. Gromadzenie się aut przed rondami zaczyna się znacznie wcześniej i należy w niewielkim korku dojechać do miejsca skrzyżowania się jedni.

 

Obecnie mamy też ostatnią szansę na zatankowanie taniej paliwa. Zbliżające się świąteczne wyjazdy oraz odwiedzanie mogił bliskich to czas gdy na stacjach wzrasta cena paliwa. Okres przedświąteczny oraz zmożony ruch w celu odwiedzin grobów bliskich jest wykorzystywany do zwiększenia marży na produktach z ropy naftowej. To też czas gdy klientów na stacjach jest znacznie więcej. Z uwagi iż kierowcy i tak będą tankować to operatorzy stacji są bardziej skłonni do podnoszenia ceny celem uzyskania lepszego zwrotu z inwestycji.

 

Kierowco, uważaj na drodze, przelotne opady, wiatr oraz liście na jezdni mogą znacząco utrudnić pokonywanie nawet najczęściej wykorzystywanej trasy. Niebezpieczeństwo teraz czyha na każdym rogu i zakręcie. Dlatego preferowana jest znacznie zwiększona uwaga podczas wykonywania manewrów by nie były gwałtowne oraz by zmniejszyć agresywność swojej jazdy. Czasem powstrzymanie się od zwiększenia prędkości może uchronić nasze życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Content bottom background