Content top background
Umyj auto puki ciepło

Umyj samochód puki są jeszcze ciepłe dni

Bardzo dużo osób nie zastanawia się nad czynnością mycia swojego samochodu. A jest to dość ważna czynność gdyż to nie tylko samo w sobie mycie ale też konserwacja auta w praktyce. Dlaczego konserwacja ? Dlatego że lakier tworzy efekt wizualny który sprawia efekt tak zwanego łał dla danego przedmiotu. Gdy przestaniemy dbać o lakier to zacznie on wyglądać coraz gorzej aż po pewnym czasie może dojść do korozji. Uszkodzenia lakieru są powszechne dlatego stosuje się takie preparaty jak wosk w celu zabezpieczenia lakieru przed wpływem warunków atmosferycznych. Gdy brak tej ochrony a lakier naszego auta od dłuższego czasu zjada kwaśny deszcz oraz oprysk z kałuż, lakier zostaje poddany uszkodzeniu. Gdy woda pod ciśnieniem dostanie się w wyrwy w lakierze spowodowane piaskiem lub kwaśnym deszczem może wejść pod wierzchnią warstwę a następnie tam zamarznąć. To zaś spowoduje że lakier zostanie uszkodzony od wewnątrz co zaowocuje brzydkim efektem.

 

Po myciu samochodu warto przewietrzyć wnętrze pojazdu i wysuszyć w ten sposób uszczelki. Unikniesz w ten sposób sytuacji, w której drobne krople wody uwięzione między karoserią a uszczelkami zamarzną pod wpływem minusowej temperatury z otoczenia zewnętrznego. Takie przymarznięcie wody między uszczelką a karoserią samochodu może nie jest tragiczne ale może spowodować że nasz portfel się odchudzi. Można się przed tym uchronić stosując wazelinę techniczną, jednak mało kto traci czas na takie zabiegi. A wystarczy raz w roku zadbać o uszczelki w swoim pojeździe. Gdy uszczelka przymarznie do samochodu i pozostanie w takim stanie aż do momentu gdy będziemy chcieli skorzystać z auta, może okazać się że nie możemy otworzyć drzwi do własnego auta. A w przypadku gdy zdecydujemy się na użycie siły, staniemy się przyczyną utraty uszczelki w drzwiach lub przy bagażniku.

 

Aby uszczelki nie przymarzły do karoserii samochodu po myciu auta można również zastosować zwykłą szmatkę lub papier chłonny tak zwane ręczniki kuchenne. Te przedmioty mają bardzo dobrą chłonność i powinny usunąć ewentualne zagubione krople z karoserii oraz uszczelek.

Content bottom background