Content top background
Porywiste wiatry i gałęzie

Piękna złota jesień

Obecnie w 2018 roku mamy piękną złotą jesień. Mimo tej przejrzystej pogody zdarzają się dni w których podmuchy wiatru są bardzo silne. Na dodatek takie sytuacje zdarzają się bez zapowiedzi i najczęściej w godzinach wieczornych.

 

Jest to moment na refleksję dotyczącą miejsca parkowania naszego samochodu. Podczas gdy wieje silny wiatr, z drzew spadają nie tylko liście a i starsze gorzej trzymające się gałęzie. Czasem odrywają się również już wcześniej uszkodzone fragmenty drzew. Jedna są małe i nieszkodliwe a inne mogą zniszczyć cały samochód. Podczas bardzo silnych wiatrów, wyrwaniu może poddać się nawet duże drzewo.

 

W takich przypadkach tanio autolaweta Wrocław może się przydać do odholowania uszkodzonego auta do mechanika lub serwisu ASO. Jest to bardzo smutny i nieprzewidywalny moment w życiu kierowcy, dlatego tania pomoc drogowa jest mile widziana. Nasze usługi obejmują głównie holowanie, zdejmowaniem fragmentów drzew z samochodów zazwyczaj zajmuje się straż pożarna. Jednak w niektórych drobniejszych przypadkach możemy samodzielnie usunąć gałęzie i przygotować samochód na podróż do mechanika.

 

Przed nami zima która również może zaskakiwać. Warto w takim wypadku zadbać o samochód w ostatnie ciepłe dni. Pamiętaj o wyczyszczeniu szyb wewnątrz samochodu aby tak łatwo nie parowały podczas podróży wielu osób w pojeździe. Ograniczona widoczność to jeden z najgorszych możliwych scenariuszy podczas jazdy samochodem. To właśnie reakcja na zaistniałą sytuację na drodze powoduje że kierowca musi widzieć wszystko co się przed nim dzieje.

 

Dodatkowe utrudnienia na drodze

Gdy liście spadają z drzew łatwo o nieprzewidzianą sytuację. Najgorszym zrządzeniem się sił natury jest połączenie garści liści wraz z wodą z deszczu oraz silnym wiatrem. Taka spadająca garść mokrych liści która trafi na przednią szybę przez kilka sekund będzie zasłaniać całkowicie widoczność. A to może spowodować kolizję szczególnie podczas gdy fragment drogi nie jest prostą a łukiem. Również taka garść liści gdy spadnie na jezdnię jest niebezpieczna. Utrata przyczepności na pochyłym fragmencie drogi może spowodować brak władzy nad pojazdem co często skutkuje nieoczekiwanym zakończeniem podróży.

Content bottom background