Content top background
Sezon wymiany opon

Sezon letni czas zacząć

Większość ludzi czas wiosny uważa za sezon grillowy. Jednak kierowcy którzy dowożą swoich pasażerów na imprezy pod chmurka muszą pamiętać również o przygotowaniu auta do sezony letniego. Pierwszą obowiązkową sprawą jaką trzeba załatwić przy samochodzie to wymiana ogumienia z zimowego na letnie. Jest to sprawa priorytetowa, ponieważ kontynuowanie jazdy w sezonie letnim przy podwyższonych temperaturach powoduje większe zużycie zimowej opony. Już powyżej 15 stopni Celsjusza, opony zimowe tracą swoje właściwości za które cenimy je podczas zimy. Jeśli jednak będziemy dalej jeździć na zimowych oponach w czasie lata to z pewnością nie będziemy mogli ich używać w przyszłym sezonie zimowym. Ich stopień zużycia zostanie bardzo pchnięty do przodu co skróci żywotność opony, a nawet doprowadzić do pęknięcia podczas jazdy co może zakończyć się kolizją i skorzystaniem z pomocy drogowej. Zmusi to takiego kierowcę do szybszego odwiedzenia sklepu z nowymi oponami, ponieważ będzie usiał wymienić szybciej cały komplet opon. We własnym interesie należy zadbać o wymianę opony z zimowej na letnią przy końcu sezonu zimowego. A kiedy jest na to najlepszy moment ?

 

Odpowiedni moment na wymianę opon zimowych na letnie ?

Najlepszym momentem do wymiany zimowego ogumienia na letnie jest miesiąc kwiecień. Oczywiście zdarzają się takie anomalie jak śnieg w dniu trzeciego maja, ale to prawdziwa rzadkość która do tej pory wystąpiła zaledwie kilka razy. Grono doświadczonych kierowców którzy korzystają z samochodów każdego dnia do pracy, wymianę ogumienia załatwiało już na początku kwietnia. Z doświadczenia wiedzą że późniejsze terminy są obłożone duża liczbą chętnych co podnosi wartość usługi dla osób które potrzebują już wymienić opony na letnie.

 

Ostatecznym terminem wydaje się piąty maja gdyż temperatury po tym dniu zaczynają przekraczać standardowo 15 stopni Celsjusza. Zimowe opony w takich warunkach tracą swoje właściwości za które je cenimy w okresie zimowym i podlegają nadmiernemu zużyciu. Dlatego zmień opony koniecznie w momencie gdy temperatury powietrza zaczną zbliżać się w okolice piętnastu stopni Celsjusza. To optymalny czas na wymianę i może uchronić Cię od korzystania z lawety. Czasem lepiej dostosować się do wytycznych niż później przepłacać próbując zaoszczędzić. Pamiętaj chciwy zazwyczaj płaci dwa razy, raz gdy próbuje zaoszczędzić i drugi raz gdy musi zapłacić za usługę którą mógł wykonać wcześniej taniej bo bez udziału pomocy drogowej.

Content bottom background