Content top background
Coraz drożej na stacjach paliw

Paliwo drożeje na stacjach paliw

Wzmożony popyt na paliwa buduje sztucznie zapotrzebowanie a to z kolei prowadzi do tego że ajenci stacji paliw widzą nadchodzącą okazję do zarobienia dodatkowych pieniędzy za pomocą zwiększonej marży na paliwach ciekłych rozprowadzanych przy pomocy dystrybutorów.

 

Jak co roku zbliżają się święta i to bez znaczenia czy tankujemy auto firmowe czy też uzupełniamy paliwo w samochodzie prywatnym. Wzrost cen paliw jest nieunikniony a to wszystko za sprawą wzrostu podróży w ostatnich tygodniach roku. Polacy jak co roku zaczynają częściej odwiedzać sklepy aby zrobić przedświąteczne zakupy oraz w poszukiwaniu prezentów dla najbliższych. W grę wchodzą tez dalsze wyjazdy co przełoży się na znacznie większe zużycie paliwa w naszym samochodzie. Ajenci stacji paliw dobrze znają terminy zwiększonego ruchu na drogach i już z wyprzedzeniem zaczynają podnosić ceny o grosz lub dwa aby powiększyć swój utarg przed świętami. A my kierowcy nic na to nie możemy poradzić. Bo aby jeździć autem należy je w pierwszej kolejności zatankować odpowiednim paliwem aby silnik miał co konsumować podczas podróży.

 

Podczas planowania wyjazdów świątecznych należy się spodziewać wyższych cen na stacjach przy tak zwanych S-kach czyli drogach szybkiego ruchu oraz przy samych autostradach. Tankowanie na tak zwanej „trasie” często jest znacznie droższe niż gdy korzystamy ze stacji umiejscowionych na obrzeżach miast lub w ich centrach. Najlepszym układem na tankowanie jest korzystanie ze stacji które mają dużą konkurencję w okolicy. Tylko solidna konkurencja innych dużych dystrybutorów paliw jest skłonna zmusić konkretną stację do wyrównania ceny lub jej zaniżenia aby zdobyć większą ilość klientów.

 

Osoby które nie wybierają się w podróż, mają niepowtarzalną okazję do ostatniego taniego tankowania. W następnych tygodniach może być tylko drożej. Jeśli chcesz w tym czasie jeździć spalając tańsze paliwo, zatankuj już teraz do pełna a nawet możesz się uzbroić w dodatkowy kanister z paliwem. Wszystko zależy od aktualnego zużycia oraz od planowanych tras które chcesz w najbliższym czasie pokonać.

Content bottom background