Content top background
Tankowanie auta firmowego

Jak tankować auto firmowe ?

Jeśli chodzi o samochody dostawcze które pokonują każdego dnia dziesiątki kilometrów to niestety nie ma rady, muszą one być tankowane do pełna w celu zapobiegnięcia przymusu tankowania na tak zwanej trasie gdzie zawsze paliwo jest znacznie droższe. Niestety dystrybutorzy którzy mają ulokowane swoje stacje przy autostradach i drogach ekspresowych, nie znają litości i mają ceny wyższe średnio od 30 groszy niż stacje tej samej firmy przy drogach wojewódzkich czy też w miastach. Właściciele tych stacji zawsze mogą się bronić takimi faktami jak ten że do ich dystrybutorów podjeżdża znacznie mniej samochodów i muszą sobie poprawić rentowność poprzez podwyższanie ceny na litrze. Jednak tutaj uruchamia się błędne koło. Im wyższa cena w celu odbicia strat przez mniejszą ilość klientów powoduje że mniej przejeżdżających chce tutaj tankować z uwagi iż wiedzą ile to samo paliwo kosztuje kilka kilometrów dalej.

 

Samochody firmowe dla pracowników i prezesa

W tym segmencie aut możemy jednak znaleźć oszczędności. Zasada jest identyczna co do aut prywatnych. Im lżejszy pojazd tym mniejsze zużycie paliwa na tą samą odległość. Gdy posprzątamy samochód możemy pozbyć się nawet kilku kilogramów zbędnych które wozimy każdego dnia ze sobą. To zbędne obciążenie pojazdu powoduje że wzrasta nam zużycie paliwa. Dochodzi do tego że czasami mamy aż o połowę większe zużycie na tym samym odcinku niż jak mamy samochód opróżniony z zbędnych rzeczy.

 

Uwaga na opony. Wielu kierowców i właścicieli samochodów dostawczych kupują opony zimowe i jeżdżą na nich przez cały rok. Unikaj takiego postępowania. Opony które są nieprzystosowane do danych warunków pogodowych powodują wydłużanie się drogi hamowania oraz większe zużycie paliwa.

 

Pamiętaj że to nie tylko oszczędność Twoich pieniędzy. Zwróć uwagę że zmniejszając ilość kilogramów które każdego dnia wozisz ze sobą zmniejszasz ilość spalonego paliwa. To za sobą bezpośrednio powoduje mniejsze wydalanie do atmosfery szkodliwych oparów i związków siarki. Im mniej wyemitujemy gazów cieplarnianych do naszej atmosfery tym mniej będzie trzeba zużyć tych gazów aby przywrócić naturalny cykl prądów powietrznych i warunków panujących na naszej planecie. W przypadku efektu skali czyli gdyby każdy czytelnik zastosował się do tej prostej zasady, to w efekcie uzyskalibyśmy znacznie mniejsze zanieczyszczenie powietrza.

Content bottom background