Content top background
Czy tankować auto do pełna ?

Czy tankujesz samochód do pełna ?

Z ust wielu kierowców słyszę różne teorię na temat jazdy oraz samego tankowania samochodu. Od mnogości teorii można dostać bólu głowy. Każdy postępuje zgodnie ze swoim uznaniem. Jednak czy postępujemy prawidłowo, to już kwestia dyskusyjna. Jednak zastanawiając się nad całą sprawą można zauważyć pewne zależności od których zależy wpływ na środowisko oraz nasz portfel. Dlatego warto poświęcić chwilę na zapoznanie się z pewnymi elementami stałymi z użytkowania auta jak tankowanie oraz jego częstotliwość w stosunku do pojemności baku.

Wskazówka poziomu paliwa w baku

 

Jak często tankować auto ?

Jak w każdej kwestii tak i tutaj na wszystko mają wpływ tak zwane zmienne. Każdy użytkownik samochodu trochę inaczej korzysta z tego środka transportu. Jedni poruszają się tylko po jednym mieście pokonując niewielkie dystanse z domu do pracy oraz sklepu i z powrotem, inni przemierzają długie dystanse autostradami pomiędzy wieloma miastami rozprząc towar. W każdej z tych sytuacji gdy zabraknie nam paliwa na trasie musimy skorzystać z lawety lub usługi dowozu benzyny lub oleju napędowego. Na szczęście w wachlarzu usług firm świadczących pomoc drogową znalazło się miejsce na pozycję taką jak dowóz paliwa na miejsce gdzie unieruchomił nam się samochód. Wracając jednak do tematu, jak często tankować ?

 

Na to pytanie będę musiał odpowiedzieć dwoma artykułami gdyż rzecz dotyczy wielu aspektów i niestety w jednej treści nie jestem w stanie na to zagadnienie tak szeroko odpowiedzieć. Jednak postaram się zaspokoić czytelników i odpowiedzieć na większość przypadków które są w naszej Polskiej rzeczywistości dostępne. Podzielę ten temat na dwa osobne obszary, auta prywatne oraz firmowe.

 

Auta prywatne a tankowanie samochodów

W tym podrozdziale zajmę się kwestią tankowania samochodu który porusza się w mieście oraz omówię też tankowanie samochodu który porusza się po trasie na duże odległości.

 

Auta firmowe a tankowanie samochodu

W tym podrozdziale omówię tankowanie samochodów dostawczych które poruszają się po mieście ale też zostanie poświęcona chwila na omówienie tankowania samochodów dostawczych poruszających się po trasach między miastami.

Content bottom background