Content top background
Utrata prawa jazdy po przekroczeniu 50 km

Uwaga, łatwiej będzie stracić prawko

Osoby zasiadające w sejmie i senacie oraz tak zwanym rządzie, chyba zazdroszczą obywatelom umiejętności oraz zdania kursu i egzaminu na prawo jazdy. W ostatnim czasie dość sporo zostało wprowadzonych zmian w zasadach ruchu drogowego. Ale jak wynika z zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, to dopiero początek. A mianowicie ustawodawca chce walczyć z piratami drogowymi.

 

Aby uwiarygodnić swoje słowa premier Mateusz Morawiecki zapowiedział że chce zmienić zasady w ruchu drogowym a dokładniej dopisać nowy punk do ustawy i tym samym stworzyć dla kierowców barierę po której mają utracić swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. W takich przypadkach na środku trasy ratuje nas tylko laweta albo holowanie przez znajomego. Ewentualnie samochód może z drogi ściągnąć pomoc drogowa działająca na danym terenie. Dlatego gdy wejdą w życie te zmiany to wielu kierowców może stracić swoje uprawnienia.

 

Wydawać by się mogło że jest to jakieś rozwiązanie problemu. Jedną z wielu przyczyn wypadków na drodze jest nadmierna prędkość, niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze, jazda na pamięć oraz brawura. Jednak jak zapanować nad niesfornymi kierowcami ? Prawdopodobnie rząd wymusi na policji wysyłanie większej ilości patroli na ulice z tak zwanymi suszarkami do łapania kierowców którzy przekraczają prędkość dopuszczalną na danej drodze. Tylko mało osób łamie przepisy na drogach z ograniczeniem do 90 km/h, najwięcej tego typu wykroczeń jest dokonywanych na tak zwanych S-kach oraz autostradach. Oczywiście należy jeszcze pamiętać o drogach wiejskich gdzie występuje teren zabudowany, ograniczenie do 50 km/h a kierowcy i tak przelatują takie miejscowości z prędkością 90 km/h.

 

Po wprowadzeniu zmian w przepisach drogowych zgodnych z zapowiedziami premiera Morawieckiego, kierowcy w takich miejscach będą na granicy utraty prawa jazdy. Tylko należy pamiętać że taki kierowca zostanie ukarany utratą prawa jazdy tylko w przypadku gdy złapie go na tym policja z zatwierdzonym przez urząd miar mierniku prędkości. Pamiętaj kierowco Policja również ma obowiązki dlatego nie daj się złapać na mandat wystawiony przy poiarze urządzeniem typu Iskra.

Content bottom background