Content top background
Wypadki w dzień zaduszny

Zaduszki, policyjne statystyki

Z raportu policjantów prowadzących w dniu 2 listopada 2019 roku służbę wynika że było znacznie bezpieczniej niż rok wcześniej. Kierowcy współpracowali z funkcjonariuszami publicznymi i dzięki temu udało się rozładować ruch uliczny tak aby przepływ był w miarę płynny. Mimo wszelkich wysiłków, doszło do wielu wypadków a statystyki z dnia Zaduszki przebiły sumę zdarzeń drogowych z 31 października i 1 listopada, czyli dwóch pierwszych dni akcji Znicz.

 

Drugiego listopada aż siedem osób straciło życie na Polskich drogach. To smutne podsumowanie pokazuje nam jak łatwo skrócić swoje życie i pozostawić bliskich w smutku. Z informacji od policji wynika że 2 listopada na polskich drogach zginęło więcej osób w wypadkach niż w każdy z poprzedzających dni akcji Znicz. Ofiar śmiertelnych było więcej mimo że suma wypadków była łącznie mniejsza.

 

Policja podczas 2 listopada odnotowała aż 59 zdarzeń drogowych w których rannych zostało aż 74 podróżnych w tym aż 7 osób zmarło w wyniku doznanych obrażeń. Policjanci podkreślają za to że podczas kontroli drogowych ujawnili znacznie większa ilość pijanych niż w każdym z poprzedzających dni akcji Znicz. Drugiego listopada policja ukarała aż 232 osoby za jazdę pod wpływem alkoholu.

 

Funkcjonariusze służby drogowej podsumowując dotychczasowe dane informują że w tym roku na drogach było bezpieczniej niż w poprzednich latach. To pokazuje jak ważna dla bezpieczeństwa ruchu drogowego jest coroczna akcja pod kryptonimem Znicz.

 

Podsumowując trzy dni trwania akcji Znicz czyli od 31 października do 2 listopada włącznie w 2018 roku, w wypadkach zginęło łącznie 32 podróżujących. W kolizjach rannych zostało aż 314 podróżnych. W 2019 roku statystyki są znacznie inne, widać poprawę bezpieczeństwa. W identycznym okresie czyli od 31 października do 2 listopada 2019 roku, w wyniku zdarzeń drogowych zmarło 16 osób a rannych było 259. Statystyki te pokazują że udało się prawie o połowę zmniejszyć skutki kolizji w czasie podróży na mogiły rodzinne. Przed nami ostatni dzień akcji Znicz.

Content bottom background